Sunday, November 24, 2019

Mahe november kuni kadripäevani

14.11 Soojad ilmad, madalad taevad, õhtuti sigapime. Nädala alguses oli üks päiksepaisteline ilm, aga sellegi neelas pilvelaam poolest päevast alla. Täna on pluss 6, lubatakse päevaks isegi pluss 10.
Soojusega kaasnevad vihmad, nii et muudkui sajab. Ja sajab. Ja sajab.
Eks sadagu pealegi. Valgest ajast on rohkem kahju. Hommikul on vaid tunnine aiaaeg valges enne tööleminekut, veel üsna hiljutise kahe tunni asemel (ei saa mitte märkimata jätta!).
Hamsterdan jätkuvalt puulehti, täidan sellega kompostihunnikut, pean kevadeks plaane ja tegelen muude kaamosevastaste tegevustega. Kaamosetõrjekomplekti kuulub kindlasti ka haapsalu salli kudumise projekt ja hunnik lugemata raamatuid, millesse pikkadel pimedatel õhtutel on hea sukelduda.
15.11 Õnnis päikesepaisteline reede. Tahaks midagi ilusat teha. Kevadet otsima minna on vist varavõitu...ehitaks õige ühe uue alpikalju või midagi. :)
16.11 Alpikaljut just ei ehita, aga aiatuuri tehes hakkab silma hullusti rohtunud teerada. Võtan pool rada üles, eemaldan kivide alla kangale kogunenud viljaka pinnasekihi ja panen uue kanga. Pestud kruus läheb jälle oma kohale tagasi. Teerada on 5 aastat vana ja kõige käidavam koht aias. Juba suvel vaatasin, et liiga palju tuleb teist rohida. Aga pole ka ime kui kivide all on kena kruusane muld kuhu umbrohuseemned hõlpsasti juurduda saavad. Ja kohati oli kangas ka katki kulunud. Peale renoveerimist on ta jälle mitu aastat suhteliselt hooldusvaba koht.
Laupäeva õhtul on sõprade juures saun "19 aastat aktiviste!" ja samal päeval saab ka lapselaps 10 aastaseks. Helistan õhtul lapselapsele, et õnne soovida. Noored on koos fännide ja külalistega ukulele ansambli aastapäevapeol, parajasti kütab "Robirohi" taustal nagu jaksab ja tütar karjub telefoni, "Eliise on laua all!" "No anna talle telefon." "Ei saa, ta on ülejärgmise laua all." Lapse asi. :)
17.11 Koogipäev ja sünnipäev. Teen kaks plaadikooki, muud naswärki ka kaasa (a la sugulased maalt) ja lähme lapselast õnnitlema. Aiast saab kaasa teha kannikesekimbu ja need lõhnavad kui ime. 7 kraadi sooja.
18.11 Head uudised. Tõelise eestlasena säilitan rahu, põsk ehk õhetab vähekse rohkem kui tavaliselt. Nonii! :)
20.11 Jätkuvalt hea soe, viimasel ajal pole ka vihma olnud. Jõulupuhkuseni jääb kuu aega. Kui nädalavahetus ikka veel plussis püsib, siis jõuan vist alpikalju tegemiseni ka. Vaade suurest aknast on suhteliselt mullane, sellest paistab rooside peenar. Kui natuke rohkem silma teritada, siis paistab ka see kuidas oktoobris hoolega rohitud pinnas jälle umbrohtuma on hakanud. Pisikest rohelist mudru kasvab juba tihedalt igal pool. Krookuseninad on ka näha, aga nemad on alati sügisel väljas.
22.11. Hommikul nullis, linnas pluss 1. Nädalavahetuseks lubatakse miinuseid ja lund. Jah, eks olegi aeg tegelikult. Vanarahva ütlemine ilmade külmenemise kohta ("Mart matab ja Kadri katab.") ei pea ammu enam paika.
24.11 Kadrilaupäev. Tubased tööd, käin ümber vaibavabriku ja mõtlen, et kust peaks pihta hakkama. Hullult palju materjali on kogunenud. Kangasteljetuba näeb välja nagu maniakk-lõngakoguja varakamber. My dark side...:)
Ilm tundub suvest tulnud inimesele vastikult krõbe - miinus viis lumeta. Fui! Maa on kontkõva ja tuul kõlejõle. Hoolimata vabaduselembesest mõtteviisist on ka Bond mõistnud, et toas on lihtsalt hea soe magada. Vahel ajab Tibu mu hommikupoole ööd üles, et pliis, lase kamraad sisse. Ise poeb voodi alla, sest mine tea, äkki visatakse ennast unerikkumise pärast õue. Aga äratamata ka jälle ei saa, väike must kogu istub pimedas teisel pool klaasi, muudkui istub ja istub, et äkki märgatakse. Süsimust kass kottpimedas - sellist asja saab ainult teine kass märgata. Juhmakad ju magavad nagu karud.

2 comments: