Wednesday, October 28, 2015

Väga sinised taevad ja ürgkülmad ööd.

Kuu on õhtuti nagu taaler ja öösel virutas miinus 7,8. Karvane viirpuu loobus laksupealt kõigist lehtedest, õisenelas kiilaneb ja astelpajudega  on naljakas lugu - emane oleks nagu õrnem, enamus lehti juba loovutatud, kuid isane hoiab ikka veel kiivalt kasukast kinni.
Astelpajude all on miniatuursete vormidega kivila, mille lehtedest puhastamine on peen näputöö. Eeh, tuleks need lehed juba ükskord alla, saaks aiaga ühele poole...
Imeline hommik safiirsinise taevaga...ehatähe kõrval figureerib teine hele täht. Marss ja Veenus kõrvuti? Tähtede selline seis. Ilus.6 comments:

 1. see tähtede seis on tore küll ja taevas on ka ikka sinisinine aga sellist külma meile veel antud pole

  ReplyDelete
 2. Oih, sellist külma pole meil küll veel olnud. Ega teda lähiajal tule ka :)

  ReplyDelete
 3. õuhh, kui külm.
  Mõned hoiavad puust jah kõvasti kinni.
  Mul vahepeal kivila nagu herbaarium, vaja hakata tuult tekitama, saab platsi puhtaks.

  ReplyDelete
 4. Meil sama külm ja kuu kui priske pannkook taevas

  ReplyDelete
 5. Meil muidugi ikka veel erilist külma pole, aga tuuled loopisid enamuse lehti niimoodi laiali, et kokku korjata ei anna ja riisudes tulevad okkad ka, seega ei viitsi praegu. Kivila on täiesti lageda taeva all, aga sinna tassib tuul lehti küll, neid ikka nokin ära.

  ReplyDelete
 6. Sel nädalal oli siis Tallinna südalinnas ka esimene külm ära. Kuusiku peaks aga oma külmapealinna tiitli vist ära Sakule andma... :P Või oli see hoopis Jõgeva?

  ReplyDelete